این وبسایت با مالکیت کامل به فروش می رسد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 09129463191 تماس بگیرید. x

راهنمای مراقبت از پوست های حساس

ایجاد یک روال مراقبت از پوست مفید به آزمایش و خطای طولانی مدت نیاز دارد. در طی این فرایند، ممکن است پوست نسبت به برخی از مواد واکنش نشان داده و باعث ایجاد جوش، تحریک یا التهاب شود. در صورت برخورداری از پوست حساس، این علائم در بیشتر موارد رخ می دهند. با این حال، روش هایی برای جلوگیری از واکنش های پوستی، شناسایی عوامل ایجاد کننده آن ها و تطبیق روتین پوست وجود دارد.

انتخاب درست محصولات پوستی

اگرچه پیش بینی چگونگی واکنش پوست در برابر محصولات و مواد جدید دشوار است، اما بررسی اطلاعات مربوط به این محصولات از جمله خواص ضد حساسیت، غیر تحریک کننده یا مورد تایید برای پوست های حساس، می تواند از ایجاد این واکنش ها جلوگیری کند. افراد دارای پوست های حساس لازم است از محصولات پوستی حاوی لایه بردارهای مصنوعی و همچنین محصولات حاوی بو خودداری کنند. این محصولات علاوه بر آسیب رساندن به پوست، می توانند باعث ایجاد پارگی های کوچک بر روی سطح پوست شوند. معمولا به افرادی که از پوست حساس برخوردار هستند توصیه می شود که برای انتخاب پاک کننده های لایه بردار از محصولات حاوی سالیسیلیک اسید استفاده کنند. زیرا این محصولات بدون آسیب رساندن به پوست، منافذ آن را از بین می برد.

تست محصولات پوستی بر روی ناحیه کوچکی از پوست

بهترین روش برای ارزیابی چگونگی واکنش پوست به محصول جدید انجام تست پچ است. در این روش به مدت چند روز مقدار کمی از محصول بر روی پوست پشت گوش یا ناحیه داخلی بازو اعمال می شود. اگر محصول جدید باعث ایجاد واکنش نشود، می توان از آن برای ناحیه گسترده تری از پوست مانند صورت استفاده کرد.

شناسایی عوامل مشکل ساز

در صورت افزودن یک محصول جدید به روال مراقبت از پوست، شناسایی ماده مشکل‌ ساز اولین قدم برای حل مشکل است. برای این امر روال مراقبت از پوست را متوقف کرده و در عوض محصولات را به طور تک به تک بر روی پوست آزمایش کنید. این امر به یافتن محصول تحریک کننده پوست کمک می کند. در صورت عدم بروز مشکل، در مرحله بعد محصولات را به صورت لایه به لایه بر روی یکدیگر اعمال کنید تا ترکیب ایجاد کننده تحریک مشخص شود.

جایگزین کردن محصولات مشکل ساز با مواد ملایم تر

در برخی از موارد جایگزین کردن محصولات مراقبت از پوست که توسط متخصص زیبایی معرفی می شود، می تواند عامل ایجاد کننده مشکل را از بین ببرد. به عنوان مثال، اگر استفاده از مرطوب کننده موجب تشدید پوست چرب یا مسدود شدن منافذ پوست می شود، یک فرمول سبک تر فاقد روغن و عطر می تواند مشکل را حل کند.

نظرات

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید
  • یک نظر اضافه کنید