این وبسایت با مالکیت کامل به فروش می رسد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 09129463191 تماس بگیرید. x

مزایای سرکه سیب برای پوست

سرکه سیب ماده ‌ای است که از مزایای فراوانی برای پوست برخوردار است. سرکه سیب سرشار از استیک، سیتریک، مالیک و اسید آمینه است و همچنین حاوی ویتامین ها، آنزیم ها و نمک های معدنی مفید برای پوست می باشد. بسیاری از متخصصان زیبایی به استفاده از این ماده تاکید دارند.

مزایای سرکه سیب برای پوست

پیشگیری از ایجاد آکنه و جوش

سرکه سیب می تواند از ایجاد آکنه و جوش جلوگیری کند. این ماده به دلیل دارا بودن مواد ضد باکتری و ضد قارچ به منافذ پوست در مبارزه با باکتری، روغن و گرد و غبار کمک می کند. برای این امر مقداری سرکه سیب را با آب مخلوط کرده و سپس با استفاده از مقداری پنبه پوست را به آن آغشته کنید. در نهایت پس از ۱۰ دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید.

بهبود آفتاب سوختگی پوست

سرکه سیب یک عامل تاثیرگذار برای بهبود آفتاب سوختگی است. سرکه سیب به تسکین درد و روند سریع بهبودی کمک می کند. برای این امر نصف فنجان سرکه سیب را با چهار فنجان آب مخلوط کنید. سپس یک پارچه تمیز را به این مخلوط آغشته کرده و آن را بر روی پوست آفتاب سوخته قرار دهید. ماساژ دادن پوست آفتاب سوخته با سرکه سیب می تواند در روند بهبودی آن موثر باشد.

لایه برداری پوست

سرکه سیب پوست را تسکین داده و آن را نرم و لطیف می کند. اسید آلفا هیدروکسیل سلول های مرده پوست را از بین برده و سلول های پوستی سالم را جایگزین می کند. برای این امر می توانید مقداری سرکه سیب را درون وان آب گرم بریزید و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در آن بنشینید.

مناسب برای تونر پوست

سرکه سیب دارای خاصیت انقباضی است که به افزایش جریان خون در پوست و به حداقل رساندن منافذ آن کمک می کند. همچنین سرکه سیب یک درمان عالی برای افرادی است که از پوست چرب برخوردار هستند. برای این امر مقداری از سرکه سیب را با آب و چند قطره از روغن های اساسی مخلوط کنید. سپس با استفاده از پنبه این ترکیب را بر روی پوست اعمال کنید و در نهایت بعد از گذشت چند دقیقه آن را با آب خنک بشویید.

از بین بردن لکه ها و چروک های ناشی از سن

سرکه سیب دارای اسیدهای آلفا هیدروکسیل است که به از بین بردن پوست مرده کمک کرده و پوستی سالم و درخشان را ارائه می دهد. همچنین سرکه سیب می تواند به از بین بردن لکه های پیری و خطوط ریز و چین و چروک ها کمک کند. برای این امر پنبه را به سرکه سیب آغشته کرده و آن را مستقیماً بر روی لکه های پیری و چین و چروک ها اعمال کنید. در نهایت پس از گذشت ۳۰ دقیقه صورت را با آب خنک بشویید.

نظرات

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید
  • یک نظر اضافه کنید